Elektronické výcvikové obojky

Potřebujete mít psa pod kontrolou? Elektronické výcvikové obojky jsou řešení pro Vás.

Základní kynologická organizace Ostrava-Svinov

Historie naší ZKO

Klub byl založen v roce 1995 na pozemku průmyslové zóny Ostravského obvodu Svinov, třemi členy tehdejší kynologické organizace Vřesina, jako protest proti byrokratickému vedení tamního klubu. Chtěli jsme docílit klubu, složeného pouze s členů zabývajících se sportovní kynologií.

Od založení klubu se naše snaha upírala k pořádání takových akcí, jakou je Mistrovství republiky. Krůček po krůčku jsme se seznamovali s problematikou pořádání takových velkých kynologických akcí. Začali jsme pořádáním zkoušek z výkonu (v roce 1997 to bylo 18 zkoušek, kterých se zúčastnilo 160 psovodů) a různých výcvikových akcí jakými jsou např. výcvikové víkendy, pobytové výcvikové tábory atd.

A čím se můžeme pochlubit dnes? Je to každoroční výstava a bonitace německých ovčáků, Mistrovství republiky Klubu německého ovčáka 2004, Mistrovství republiky kníračů 2002 a 2005, také Mistrovství republiky IPO 2005. Přehled všech velkých akcí najdete na stránce Pořádali jsme.

Za necelých 10 roků prošlo naší organizací mnoho vynikajících psovodů, kteří dnes už sami profesionálně cvičí. Mezi mnoha jinými si dovolujeme jmenovat p. Komana - účastníka MS, sl. Kaločovou- MRM a Suchna a několikanásobnou účastnici MR s. Chmelařovou.

Rovněž se nám podařilo splnit mnoho vrcholových zkoušek a drtivá většina neslužebních plemen splnila tzv. pracovní malé certifikáty právě u nás. Ročně u nás tyto zkoušky skládá okolo 50 psovodů.

A co říct na závěr? Chtěli bychom nám popřát i do dalších let stále takový výcvikový elán, vždyť nesplněných cílů máme ještě mnoho.

Doporučte přátelům Přidat k oblíbeným Vytisknout  Nahoru
Všechna práva vyhrazena, ZKO Ostrava - Svinov © 2005.
Autor a webmaster: Daniel Maček.