Elektronické výcvikové obojky

Potřebujete mít psa pod kontrolou? Elektronické výcvikové obojky jsou řešení pro Vás.

Základní kynologická organizace Ostrava-Svinov

Výsledky akcí

Stopařský víkend Vrbno p. Pradědem, 6.-7. května 2006

Další porci smůly ve velmi hořké pilulce jsme museli spolknout při pořádání tohoto stopařského víkendu ve Vrbně pod Pradědem. Víkend připravovaný již od října 2005 dostal první ránu a to v únoru kdy bylo oznámeno, že na stopařské vylučovací závody již nebudou připuštěni psy se zkouškou FH2, ale pouze s IPO-FH. Tato skutečnost se hned projevila na zájmu již přihlášených účastníků, kteří hromadně zkoušky odvolávali. Takže ceny pro první tři nejlepší, včetně krásných poháru zůstali uloženy u nás v klubovně.

Narychlo sestavené nové složení zkoušek v podobě 8 zkoušek BH a jedné IPO 3 dlouho nevydrželo, protože dva dny před zkouškami nám rozhodčí p. Havránek oznámil, že věk pro plnění zkoušky BH se posunuje z 12 měsíců na 15, což splňoval pouze jeden pes s osmi. Zkoušky IPO-SchH byly na konec po dohodě s rozhodčím zrušeny. Takže ve Vrbně na konec proběhly pouze zkoušky IPO-FH.

Nádherné počasí, výborná nálada rozhodčích MUDr.Vodičky a p.Havránka, bylo asi jediné co závodníky potěšilo.

Výsledky zkoušek

  1. p.Řeháková a chodský pes Annie - 5 b.
  2. p.Pyšková a chodský pes Arie - 74/87 b., dobře
  3. p.Kaločová a NO Brixa - 0 b.
  4. p.Tichá a NO Reif - 21 b.

Na závěr si neodpustím jednu poznámku, která sice k ničemu nebude, alespoň se mi uleví.

Myslím si, že tento stopařský víkend naprosto ukázal zájem představilů ČKS o aktivní organizaci. Jejich naprosto chaotická a nepromyšlená rozhodnutí, která se mění jak ono uznají za vhodné, vždy dopadájí pouze na ty organizace a lidi, kteří i přes složitou dobu, která kynologii moc nepřeje ještě tyto akce pořádají. Půl roku práce smetou se stolu jediným rozhodnutím.

O novém zkušebním řádu VPG-SchH se hovoří více než rok a přesto do této doby nemáme zkušební řády, takže nějaká ochranná doba než nový řád vyjde, by určitě byla na místě.

 

Foto Stopařský víkend Vrbno p. Pradědem, 6.-7. května 2006 Foto Stopařský víkend Vrbno p. Pradědem, 6.-7. května 2006 Foto Stopařský víkend Vrbno p. Pradědem, 6.-7. května 2006 Foto Stopařský víkend Vrbno p. Pradědem, 6.-7. května 2006 Foto Stopařský víkend Vrbno p. Pradědem, 6.-7. května 2006

 

Všechny starší akce

 

Doporučte přátelům Přidat k oblíbeným Vytisknout  Nahoru
Všechna práva vyhrazena, ZKO Ostrava - Svinov © 2005.
Autor a webmaster: Daniel Maček.